Lidé bez zkušeností s opravdovým soukromým podnikáním by mohli snadno nabýt dojmu, že je soukromničení vždy a všude skvělý byznys, díky kterému si majitelé firem žijí jak v bavlnce. Protože by to dotyční jinak nedělali, ne?
Ovšem opak bývá velmi často pravdou. Nejednou se takovým soukromým podnikatelům přestává dařit, a to vlastně bez ohledu na to, čím se zabývají, a tito pak musejí shánět peníze, jež by se do jejich firem investovaly s cílem dát vše znovu do pořádku.
A když dotyčný podnikatel nemá tolik peněz, kolik by pro tento účel bylo zapotřebí, co si má počít?
Má si půjčit, samozřejmě. Přece nenechá firmu zkrachovat kvůli tomu, že je dočasně v nedobré situaci. A pokud se chce vyvarovat nejednoho problému, který půjčky provázívá, měla by být jeho volbou 100% hypotéka.
Proč právě ta? To je logické. Protože má nejednu přednost, díky níž je ideální právě pro ty, kdo se ocitli ve finanční tísni a nemají tak většině poskytovatelů půjček šanci vyhovět v jejich požadavcích.
U takové nebankovní hypotéky nevadí například ani žadatelovy nízké příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků, ani dluhy či exekuce nebo jiné obtíže. Zatímco třeba banky na těchto tématech bazírují a žádají splnění parametrů, jež jsou nad síly majitelů momentálně upadajících firem, u nebankovní hypotéky se veškeré tyto požadavky nahrazují jinou alternativou – dáním vhodné nemovitosti za půjčené peníze do zástavy a prokázáním alespoň takových příjmů, jež budou stačit na aspoň ty nejnižší splátky.
Kdo toto splní, má vystaráno. Po zažádání si v podobě formuláře na webu nebankovní společnosti nebo telefonátu se vše rychle projedná a schválí, po podpisu smlouvy bez skrytých háčků se peníze rovněž rychle převedou na žadatelův účet a záchrana skomírající firmy může započít.
A vzhledem k tomu, že si tu lze půjčit až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a to třeba až na třicetiletou dobu splatnosti, je velká naděje, že bude ono podnikání zachráněno. A začne znovu přinášet užitek.