Když člověk nevychází s penězi, musí se buď uskromnit, nebo najít nějaký způsob, jak získat další. Obojí může fungovat, ale pochopitelně také nemusí. To podle toho, kolika peněz se dotyčnému nedostává a za jakých podmínek se o získání dalších pokouší.
Jestliže stačí jenom úspory, jichž lze dosáhnout i bez nějakého většího sebeobětování, je pochopitelně lepší se uskromnit nebo si chybějící částku někde přivydělat a mít klid, než se hnát k někomu, kdo člověku půjčí a tím ho má vlastně do jisté míry v hrsti, plus to kvůli úrokům nakonec bude i dražší.
Ovšem když se dotyčný k nezbytným penězům sám dost rychle nedostane, nezbývá než si půjčit. A v takovém okamžiku by měl budoucí žadatel nažhavit mozkové závity. A to proto, aby si ze všech půjček, jež nám reklamy všude kolem nás dnes a denně vnucují, vybral právě tu nejideálnější.
Půjčky totiž nejsou jedna jako druhá. Lze je rozdělit podle nejednoho kritéria. Máme tak například:
Bankovní půjčky
Pro ty si může prakticky kdykoliv zajít nějaký solventní žadatel bez poskvrnky, který má řadu potvrzení a doporučení v listinné podobě a těmi úředníky přesvědčí, že si může půjčku a její následné splácení dovolit. Ovšem to je mezi žadateli o půjčky nejednou bílá vrána, někoho naprosto dokonalého zase až tak často mezi těmi, kdo potřebují půjčit peníze, nenajdeme.
Nebankovní hypotéky
Ty si může vzít každý, kdo má alespoň nějaké příjmy a nějakou nemovitost. Protože taková nemovitost se dá do zástavy nebankovní společnosti, příjmy se dokáže, že má člověk na splácení, a rázem si tento může vzít v rámci nebankovní americké hypotéky třeba i 70 % odhadní ceny oné nemovitosti, třeba na rok nebo třicet let, bez poplatků předem, s možností vrátit vše i předčasně, s výhodnými úroky, bez skrytých rizik ve smlouvě či jiných negativ,…
Nebo i něco jiného
Existují pochopitelně i půjčky další. Ale po tom, co jste se dočetli výše, už o nich určitě nemá smysl mluvit. Protože ten, kdo ví o nebankovních hypotékách, už stěží najde něco výhodnějšího. Zejména není-li zrovna ideálním žadatelem.